בתומים, גן בוטני

 

בתומים - עיר בגאורגיה (מאז 1878), הבירה, נמל הים השחור של אג'ריה.

שם "תומים" מגיעה מBatiz היווני - כי הוא "מפרץ עמוק" עמוק. בתומים היו ידוע ברומא העתיקה, כעיר נמל גדולה. הוא היה ידוע כ בתומים.

   בתומי שצמחו על חורבותיו של המבצר Tamariscikhe (הטירה של תמרה), מחדש במאות 10-13. במאה ה XVII. נתפס על ידי תורכיה. על ידי הסכם של ברלין בשנת 1878 חיבור לרוסיה.

לאחר הבניה בשנת 1883 של הרכבת באקו – בתומי, שיפוץ של הנמל ושל חיבור צינור בתומי מבקו (1897-1907), הוא הפך הנמל הראשי, שדרכו רוסיה היה סחר החוץ של מוצרי דלק. הסוף של 19-ובתחילת המאה 20, בתומי להיות מרכז תעשייתי גדול

כל הקסם של דרום העיר וחוף הים אתר הנופש מגלם את בתומי סולארית. הוא ממוקם על הים השחור ו, כמו סביבה עשירה, המוקפת צמחייה אקזוטית סובטרופי. דקל עצי ברושים, מסלעות, הרדופים, במבוק, עצי דפנה, לימון ותפוז, ניחוח עץ תאשור כאן על כל צעד ושעל. בתומי ממוקם נמל טבעי נוח של הים השחור, הוא נמל חשוב במשך כל גאורגיה. עבור תמונה רומנטית של ספינות שייט מן הנמל הוא הטוב ביותר שנצפו מ הסוללה של באטומי. אנשים קוראים למקום הזה, שדרות פארק חוף הים זה מקיף את העיר על גבולה עם הים, 2 ק מ והוא תמיד תוסס מאוד. זה המקום הפופולרי ביותר אזרחים ואורחים של הבירה. הקימה סמל של העיר – דולפין עם ענפי עץ הדקל. דולפינים הם כל השנה מרחפת מעל החוף של בתומי, להפוך לחלק אינטגרלי של התמונה של אתר הנופש.

לא רחוק שדרת שוכנת על החוף. חופים בבאטומי וליד סלעיים, אין חול. ממזרח לחוף ממוקם תיאטראות, בתי קולנוע, מסעדות ומופעי בידור אחרים. אזורי מגורים מלאים בתומי מרחוק בכל צבעי הקשת. העובדה היא כי כל בית צבוע בצבע ייחודי.

מצפון בתומי, ליד ורדה – הגן הבוטני בתומי. הגן הבוטני בתומי – אחד בגנים הבוטניים הגדולים, ממוקם באזור של 111 חה, תשעה ק מ מתחנת הרכבת בתומי ליד Mtsvane Konckhi (הכף הירוק). הוא היה אחד הגנים הבוטניים הגדולים

הגן הבוטני בתומי היה נוסדה על ידי הבוטנאי הרוסי ו גאוגרף קרסנוב אנדריי, אחיו של גנרל קרסנוב, בשנת 1880, נפתח רשמית ב- 3 בנובמבר 1912. המשימה העיקרית של הסתגלות קרסנוב גן נחשב ערך מסחרית צמחים סובטרופי, ההיכרות שלהם לתוך הטיפוח, בדרום רוסיה.

מאז 1925, הגן הבוטני בתומי, נחשב המוסדות המדעי הראשי של ברית המועצות לפיתוח של הים השחור החוף של הקווקז היבולים סובטרופי: תה, הדרים, ועוד.

בתחילת המאה XXI כללה 9 מחלקות פרחוני: לח סובטרופי Transcaucasia, ניו זילנד, אוסטרלי, ההימלאיה, מזרח אסיה, צפון אמריקה, דרום אמריקה, מקסיקני וים תיכוניות.

האוסף של צמחים חיים הוא למעלה מ-5,000 מינים, זנים, טפסים, כולל בערך 2 אלף מינים של עצים ושיחים.