האכלה בריאה

 

כולם יודעים מה השפעת החופשות ובחגים בדמות, אבל מחקרים מדעיים הוכיחו כי הנזק הגדול ביותר שאנו גורמים בסופי השבוע. רוב האנשים בסופי השבוע לאכול הרבה יותר מיום עבודה רגיל. במהלך השבוע אנחנו סופרים קלוריות, עושה פעילות גופנית ולאכול מזון בריא, ובשבת וביום ראשון מנסים לשכנע את עצמם שאין שום דבר נורא לא יקרה אם אתה מרשה לעצמך להירגע קצת וליהנות מחלק מהנאות החיים - כפי שאנו להתייחס אליהם והמזון.

זה ידוע היטב כי נשים מ -40 שנים ומעלה הרבה יותר קשה לרדת במשקל, מאשר צעיר. זאת בשל סיבות רבות: הדהייה של פוריות וגיל מעבר, האטת תהליכים מטבוליים, נטייה גנטית ומחלות כרוניות שונות. אבל בכל מקרה לא צריך לקחת את זה כעובדה עצובה של חיים; מסרב דיאטה ופעילות גופנית.

תזונה נכונה - ומעל לכל זה זמן מסוים וקבוע של אכילה. מזון זה מופץ בתוך יום במספר הקלוריות, קבוצה של יסודות כימיים, המופיע במזון. כמו כן, הקפד לקחת בחשבון סט של כלים ומספרם. מומחי אנשים בוגרים ובריאים מבחינה פיזית על תזונה ממליצים לאכול ביום שלוש או ארבע פעמים

בחלק ממחלות, בעיקר הקשורים למערכת העיכול הוא לאכול חמש או שש פעמים ביום. מנת המזון היומית מתפלגת כדלקמן: ארוחת בוקר קלה, שווה כלשליש מהנורמה היומית; ארוחות צהריים וערב הדוקים, לעשות רבע מהמכסה היומית. רוב התזונאים מסכימים כי 4 ארוחות ביום - את הבחירה הנכונה. מערכת כזו של תזונה נכונה מאפשרת לגוף לספוג חומרים מזינים וטוב ביותר ויטמינים.

ההפצה של מוצרים על ידי קבלת השעה תלויה מאוד בפוטנציאל הרכב ואנרגיה. לדוגמא: מזונות עשירים בחלבון - בשר, דגים, קטניות הוא נצרך בארוחת בוקר או צהריים. מוצרים אלה להגדיל את הפעילות של מערכת העצבים המרכזית. לפני שהוא הולך לישון הוא לאכול מוצרי חלב, פירות וירקות. הם לא הדגישו את אברי העיכול. אל תאכלו בלילה תה, קפה, תבלינים חריפים. אז אתה יכול להפעיל את מערכת העצבים ולשבש את השינה. יותר מדי אוכל או חוסר השינה גם להחמיר. קבלת מזון היא הטובה ביותר להתחיל עם סלטים או ירקות. לאחר מכן תפעיל את הפעילות של הקיבה ולהגדיל את הפרשת מיץ קיבה. מנה זו צריכה לשמש לא חם 50 מעלות ולא קרים יותר מ -10 מעלות. להטמעה טובה של מזון, הוא חייב להיות ביסודיות לעס. שיחות, טלוויזיה, ספרים להסיח את הדעה מאוד מהקבלה הנכונה של מזון. מזון כזה הוא רע והורס את מערכת העיכול.

נכונה ועקבית מסייעת במניעת העבודה של מערכת העיכול. לאכול במתינות ובתוך סיבה, אכילת יתר גורם להצטברות של מסת שומן וגורם למגוון רחב של מחלות, מפחיתה את הפעילות של מערכת החיסון.

 

עקרונות כלליים של תזונה נכונה (נכונה):

 

1. מזון צריך להיות טרי. בעת האחסון באופן בלתי נמנע להתדרדר איכות תזונתית. מזון מבושל לא צריך להשאיר לזמן רב. זה התחיל ללכת התהליכים של תסיסה וריקבון. עדיף לאכול מזון מייד לאחר הבישול.

2. תזונה נכונה צריכה להיות מגוונת ומאוזנת. אם אתם אוכלים במקום העבודה, משלוח הספר טוב יותר שירותים למשרד. זה יאפשר לך לשמור על תזונה מגוונת ומאוזנת. המוצרים שונים יותר כלולים בתזונה, חומרים יותר פעיל מבחינה ביולוגית נכנס לגוף.

3. בדיאטה חייבים להיות ירקות טריים בהווה ובפרות. בפרותי הגלם מרוכזים כוח המעניק חיים, הם נשארים יותר באופן משמעותי ויטמינים ומינרלים מאשר מבושלים. ירקות ופירות גלם להגדיל את השיעור של תהליכים מטבוליים. לאנשים בעלי עודף משקל, אדישים, נוטה לדיפרסיה מדינות טובות מאוד לכלול בתזונה של ירקות ופירות גלם, כדי להגדיל את השיעור של תהליכים מטבוליים. אנשים הם אותו הדבר עם רגישות מוגברת טובים יותר לאכול ירקות ופירות, מאודים או בתנור.

4. מזון עונתי. באביב ובקיץ צריך להגדיל את מספר המזונות צמחיים. בחורף, להיפך זה רצוי להוסיף לתזונה של מזונות עשירים בחלבונים ושומנים.

5. הגבלות תזונתיות. עלייה במשקל הוא תמיד מתפתח על הרקע של חוסר איזון באנרגיה, כך ירידה במשקל יש צורך להגביל את ערך האנרגיה של דיאטה. בנוסף, השמנת יתר מפחיתה את היעילות, גורמת לעייפות.

6. שילוב מסוים של מוצרים. אתה לא יכול להיות מנות עולות בקנה אחד, והוא שלטון מנדט. בשילובי מזון רעים במעיים ומעורר את התהליך של תסיסה ומזון מרקיב, ובגוף מצטבר רעלים. אם ניקח בחשבון את העובדה שכ -90 אחוזים מאנשים מעל גיל 40 שנים סובלים מנפיחות, צרבת, כאב בפה, עצירות, וכו ', כולם צריך לחשוב על שינוי טבעו של הכח.

7. מהמזון שאנו צריכים לקבל הנאה המרבית. קודם כל, עלינו לנטוש את העומס בזמן הארוחה, משיחה וקריאה נעימות.

וכך הביא את התוצאה תחת: תזונה, כדרך חיים - הוא מזון מגוון, טרי בכמויות מתונות נאכלים בכיף.