כותאיסי

 

כותאיסי - עיר במערב גאורגיה. ממוקם על שני גדותיו של נהר Rioni בגובה של 125-300 מ 'מעל פני הים. האוכלוסייה של 186.0 אלף איש. (2002) נמל התעופה Kopitnari ממוקם 14 קילומטר מהעיר.

 

 

האזכור הראשון בהיסטוריה שייך להמאות VI-III. מ806 - בירת ממלכת אבחזית. לפני שחרור טביליסי (1,122) מהטורקים הסלג'וקים היה המקום מגוריהם של המלכים גרוזיה. במאה XV מרכז אמרתי. בשנת 1760 נכבש על ידי הטורקים ושוחרר על ידי חיילים רוסים וImeretiya בשנת 1770. בשנת 1810 הצטרף לאימפריה הרוסית 1811-1840 היה המרכז של אזור אמרתי. מאז שינה 1846, במרכז מחוז כותאיסי.

עיר כותאיסי - בירתה לשעבר של ממלכת Kolkhida. זוהי ארץ של תרבות העתיקה והיסטוריה העשירה. במיתולוגיה יוונית היה לא רק את העושר של מלכי קולכיס, אך גם הטבע שאין דומה של Colchis.From ההר Sataplia מציע נוף מרהיב של העיר כותאיסי ובכל עמק הנהר Rioni עד הרי Ajara-אמרתי .

קשה להאמין שעשרות מיליון שנים לפנינו

כדור הארץ היה הממלכה של דינוזאורים. בכל היבשות מצאו עצמות המאובנות שלהם וביצים. מדענים הצליחו לשחזר את הצורה המשוערת של בעלי החיים האלה מדהימים. שטרוק על ידי המגוון שלהם: טרף ואוכלי עשב, זוחלים וצף בשמים, ענק, כמו ספינות, וזעיר, כמו סנאי. רק צירוף מקרים יוצא דופן של הסביבה הטבעית נשמרה במערה "Sataplia" השירים שלהם. ממצאים אלה ייחודיים על פני כדור הארץ - מעט מאוד. יותר ממאתיים שירים של דינוזאורים גדולים לשמור על לוחות אבן גיר. זה קבצני אמונה שאפילו לא אלפים, ולפני מיליוני שנים, שלוש אצבעות ידיים של ענקים אלה טבועות בבוץ החוף של ים עתיק.

  מעניין ההיווצרות של נטיפים וזקיפים. זה שינוי קטן בטמפרטורה או התוכן של מחתרת פחמן דו חמצני, כמו המים מתחיל להפריד ולהתיישב על הקמרונות, הקירות ורצפה של החלקיקים המיקרוסקופיים גיר מערה. זה גדל בהדרגה, לוקח צורות מוזרות, תלויים מתקרת המערה. נטיפים זה. נופל תחת ההשפעה של כוח הכבידה, טיפת מים מרוססת, ומומסת בקלציט שהופקד על שטחים גדולים של רצפת המערה. אז יש נטיפים.

כמעט כל מה שאנחנו רואים במערה שנוצרה על ידי מים. זהו הפתרון ונשטפו קטן

סדקים באבן הגיר, ויצרו גלריות מחתרת. על ידי יצירת טבע "סדנה" עם הדמיון הטבוע בו פרץ "עבודות גמר. הם עוכבו לעשרות אלפי שנים, להביא שמחה לעיניים שלנו הוא עכשיו צבעים עשירים של צבעים ומגוון צורות. וכאן הכלי העיקרי היה המים. מחלחל לאורך סדקים בקשת של המערה, הוא יוצר סדרה שלמה של נטיפי קלציט ווילונות.

Gelati מנזר הבתולה ליד כותאיסי - המנזר מימי הביניים המשמעותי ביותר של גאורגיה. מרכז לכנסייה וחיי תרבות, מקום מגוריו של הבישוף הארמני, מהמחצית השנייה של השישה עשר המאה ,. עד אתר מורשת עולמי 1814. (1994). המנזר הוקם על ידי דוד המלך IV בונה בשנת 1106 והפך למאוזוליאום שלו. כנסיית הקתדרלה נבנתה לפני 1,125 וחמש שנים היו מעוטרות בפסיפסים, שכבד את הטוב ביותר בכל הקווקז. באותו הזמן המנזר היה מקום מושבו של האקדמיה Gelati, שחבריה הם עניין רב בפילוסופיה יוונית עתיקה.

במאה ה XIII להרכב המנזר נוספו לכנסיית סנט .. ניקולס וסנט ג'ורג ', כמו גם מגדל פעמונים שלוש קומות. ציורי קיר מתייחס לתקופות שונות של היסטורית גאורגיה, מXII להמאה השמונה עשר, במיוחד דיוקנאות בולטים של ראשים הוכתרו. מעל המנזרנשאר הרבה סמלים ויצירות אמנות המיושמות בעידן הסובייטי בעל ערך שהם הוחרמו וחילקו למוזיאונים.

גרט בית המקדש בכותאיסי הוקם בתקופת שלטונו של מלך בגרט שלישי כקתדרלה הראשית של ממלכתו, ונחנך בכבוד של ההנחה ב- 1003.

הגודל המפואר והפרופורציות של בית המקדש הפכו מילה חדשה לחלוטין בהיסטוריה של אדריכלות הקווקז, היה מקושט להפליא עם גילופים ופסיפסים ומילאו תפקיד מכריע בהיסטוריה של ימי הביניים של גאורגיה. בפרט, הוא כאן כי דוד הוכתר בונה.