מקומות ההיסטוריה של גוריה

 

נסיכות גוריה (გურიის גאורגית სამთავრო) – מדינה בשטחה של האזור ההיסטורי של גוריה במערב גאורגיה ב XIV – מתחנן. XIX מאות שנים.

פועל אחד הסניפים של השושלת Vardanidze-דדיאני הידוע כGurieli. בנוסף לגוריה, בנסיכות גוריה כלולים Acar (אג'ריה) עם העיר בטומי. במאה XV-XVIII. שליטי נסיכות גוריה, בהצלחה משתנה נלחמים עם האימפריה העותמאנית על המחוז הדרומי שלה. באמצע המאה השישה עשר חיילים העות'מאניים כבשו את האזור Chanet Lazistan ופלשו Acar. בשנת 1609, נסיכי Gurian חזרו לתומים, אבל במאה שמונה העשרה. Acar מבאטומי, Kobuleti וג'ינו נכבשה על ידי הטורקים. במהלך המלחמות והסכסוכים אנטי-העות'מאניים נסיכות גוריה נפלו לתוך ריקבון, וכתוצאה מכך מחדש הנסיכים שלו הפכו ווסלים של המלכים אמרתי..

 

 (לאחר הצטרפותה של גאורגיה לרוסיה (1801) בין האימפריה הרוסית וGurian הנסיך Mamiey V 19 יוני 1810 זכה בחוזה לפיו נסיכות גוריה עברו תחת רוסי

חסות, ורשות שלטון עצמית מוצהרת. אבל בשנת 1828 בתקופת שלטונו של הנסיך האחרון של האוטונומיה דוד Gurieli של הנסיכות לבסוף בוטל.

נכון לעכשיו, יש גוריה אטרקציות רבות, שממנו אנו מציעים לכם מתחם מנזר מבט מנזר Shemokmedi, Dzhiheti, כנסיות Jumat וLihauri. Lihauri.